Södra Judo Open 1 2014-02-01 Haninge

Categories

Results

F13+48 (4)
1.Denise MALMSTENOxelösunds JK
2.Agnes ERIKSSONBorlänge JK
3.Elsa KLYFTELLBorlänge JK
F13-36 (6)
1.Elin HOLMSTRÖMVästerås Judo Skola
2.Alice DYRENTumba JK
3.Greta NILSSONFrövi JK
3.Johanna BENGTSSONSaltsjö JK
F13-40 (5)
1.Wilma WIDENKristnehamn JK
2.Ella SELANDERFrövi JK
3.Klara GIHLSaltsjö JK
F13-44 (5)
1.Angela WALLENTINIK Södra
2.Ella ANDERSSONFrövi JK
3.Petronella LARSSONSPIF
U9-1 (4)
1.Felix JOHANSSONNacka JK
2.Emma REBICMariestads JK
3.Anton HALLGRENHavsörnens JK
U9-2 (4)
1.Bengt HELLSTRÖMRättviks JK
2.Weronica GALATZIK Södra
3.Joel NESTORNorrköpings JK
U9-3 (4)
1.Melker BRYNNELNacka JK
2.Julius FRÖJDHStockholms JK
3.Hanna TAKAHASHITumba JK
U9-4 (4)
1.Emmy LINDVALLHavsörnens JK
2.Hubert GALATZIK Södra
3.Malte HOFFMANBålsta JK
U9-5 (4)
1.Nikola COLICNorrköpings JK
2.Ella BORRMANIK Södra
3.Itay TAMIRGribby JK
U9-6 (4)
1.Linus IDHIK Södra
2.Tim OLSSON LINDBLOMBålsta JK
3.Isak THORHavsörnens JK
U9-7 (3)
1.Tim BROMANDERIK Södra
2.Petter BLOMDAHLSPIF Judo
3.Hugo DEVALLIUSIK Södra
F11-28 (3)
1.Jessica TOUFICNorrköpings JK
2.Jasmine LUNDBORGTyresö Judo & Jujutsuklubb
3.Aprilia BOSTRÖMBålsta JK
F11-32 (4)
1.Moa WENNSTAMJK Aktiv
2.Malou WALLENTINIK Södra
3.Nathalie LINDSTRÖMOxelösunds JK
F11-36 (3)
1.Ingrid NILSSONFrövi JK
2.Vilma ÖBERGStockholms JK
3.Nellie ULLBRANDStockholms JK
P11-27 (4)
1.William NATVIGKnivsta JK
2.Kim ASPELINIK Södra
3.Sebastian STAVENEKTyresö Judo & Jujutsuklubb
P11-30 (10)
1.Elmo REBICMariestads JK
2.Alvin STENBERGTäby Judo Klubb
3.Casper CNATTINGIUSHavsörnens JK
3.Simon BERGSTEDTStockholms JK
5.Elias HALLGRENHavsörnens JK
5.Elias SVENSSONBålsta JK
7.Wilgot TYNELLFalu JK
7.Peter SCHYLDTGribby JK
P11-34 (15)
1.Beiron BANNFYIK Södra
2.Aaron HÖÖKBålsta JK
3.Ville MATTSSONStockholms JK
3.Joel BORRMANIK Södra
5.Emil IDHIK Södra
5.Adam NYLANDERSaltsjö JK
7.Leo CARNESaltsjö JK
7.Måns FRÖJDOxelösunds JK
P11-38 (12)
1.Rasmus JIMMERHOLTIK Södra
2.Hjalmar MUELLERNacka JK
3.Fabian SJÖGRENIK Södra
3.Hjalmar BRYNNELNacka JK
5.Mohammed ABU HADAYEDGoshido Kai Gävle
5.Emil WETTERHALLSaltsjö JK
7.Adam AMANBAEVTäby Judo Klubb
7.Pelle SKÖLDHavsörnens JK
P11-46 (4)
1.Tim HÖGBERGNorrköpings JK
2.Ludvig KLYFTELLBorlänge JK
3.Jesper NEUBERTOxelösunds JK
P13-27 (3)
1.Jacob BORGSTRÖMJK Aktiv
2.Oliver JOHANSSONNacka JK
3.Viktor EDIN-HELLSINGArboga JK
P13-30 (4)
1.Josef ALSAKSAKStockholms JK
2.Folke TURESSONNorrköpings JK
3.Gustav LÄRKVästerås Judo Skola
P13-34 (16)
1.Jonatan NESTORNorrköpings JK
2.Benjamin SEGELSTRÖMJK Aktiv
3.Heydar PASHAYEVNacka JK
3.Lennart HELLSTRÖMRättviks JK
5.Valdemar LORENTZENKnivsta JK
5.Kevin ASPELINIK Södra
7.Aron FREDRIKSSONLinköpings JK
7.Oscar GUSTAVSSONKristinehamns JK
P13-38 (10)
1.Pelle MATTSSONStockholms JK
2.Surasit ROSENBERGNorrköpings JK
3.Miljohn LARSSONStockholms JK
3.Filip FORSBERGBålsta JK
5.Daniel STENGARDIK Södra
5.Olof SOLBERGIK Södra
7.Erik PIRNTKETäby Judo Klubb
7.Julius TYNELLFalu JK
P13-42 (17)
1.Tor BLOMDAHLSPIF Judo
2.Pontus BLOMSTRANDIK Södra
3.Känan VALIEVTäby Judo Klubb
3.Carl JOHANSSONStockholms JK
5.David JAKOBSSONSödertälje JK
5.Adam RÖNNEVALLKnivsta JK
7.Xavier CARINCINorrköpings JK
7.Max SCHIPPERTumba JK
P13-46 (8)
1.Kalle BÅÅTHEIK Södra
2.Melker LJUNGQVISTJK Aktiv
3.Atos ANDREVVStockholms JK
3.Leon VINASCOStockholms JK
5.Daniel MÅRTENSSONNacka JK
5.Movitz MALMLUNDTäby Judo Klubb
7.André SOLOMITumba JK
P13-50 (5)
1.Markus BENGTSSONNorrköpings JK
2.Pol ALMIRALLGribby JK
3.Fawaz ABU HADAYEDGoshido Kai Gävle
P13+50 (3)
1.Kalle LINDROTHRättviks JK
2.Ahmed MUSHALLAHGoshido Kai Gävle
3.Anton VILJANENNorrtälje JK
F15-36 (2)
1.Elin HOLMSTRÖMVästerås Judo Skola
2.Sigrid LORENTZENKnivsta JK
F15-44 (5)
1.Camilla LUNDKVISTIK Södra
2.Angela WALLENTINIK Södra
3.Matilda NILSSONFrövi JK
F15-48 (5)
1.Denise MALMSTENOxelösunds JK
2.Matilda HELLENBORNSolna Judo Club
3.Lisa JONSSONÅtvidabergs JK
P15-38 (5)
1.Philip SJÖLANDERKarlstads Judoklubb
2.Oskar LERNHOLTFalu JK
3.Leon SVALBERGSödertälje JK
P15-42 (7)
1.Pasha PASHAEVNacka JK
2.Christopher MAZOYERSPIF Judo
3.Anton GIHLSaltsjö JK
3.Arvid TURESSONNorrköpings JK
5.Yousef HASSANSödertälje JK
5.Isak NYLANDERSaltsjö JK
7.Eddie EKLUNDStockholms JK
P15-46 (7)
1.Albin LUNDHOLMLinköpings JK
2.Kevin ULMANLinköpings JK
3.George KOLIAKOUDAKISStockholms JK
3.Isac BLADBorlänge JK
P15-50 (7)
1.Martin SÖDERBERGIK Södra
2.Konrad LJUNGQVISTJK Aktiv
3.Axel HEDINTumba JK
3.Milton MADSENTyresö Judo & Jujutsuklubb
P15-55 (6)
1.Simon PARKERIK Södra
2.Victor ÖBERGStockholms JK
3.Joakim KÄCKNacka JK
3.Kristoffer ANTFOLK Ålands Judoklubb/FIN
P15-60 (10)
1.Hugo KENGERFalu JK
2.Viktor CARLSSONÅlands Judoklubb, Maarianhamina
3.Luke WALMSLEYNacka JK
3.Adam COXUpplands Väsby JK
5.Leon ALSAKSAKStockholms JK
5.Gabriel ANDRASICStockholms JK
7.Joakim KARLSSONIK Södra
7.Fridholm VIKTORFrövi JK
P15-66 (6)
1.Emil GLADKnivsta JK
2.Albin BROMANSPIF Judo
3.Nils LÖVBERGGribby JK
3.Denni MERDZICNorrköpings JK
P15+66 (2)
1.Timur PASHAERStockholms JK
2.Yohan RANASINGHETumba JK
F18-48 (4)
1.Alexsandra NORDTUNJudo Klubb Stord /NO
2.Lovisa ELDINGHavsörnens JK
3.Teresa DÖÖSNacka JK
F18-52 (4)
1.Sandra LUNDKVISTIK Södra
2.Charlotta NAESENIUSKnivsta JK
3.Linnea CEDERBORGIK Södra
F18-57 (3)
1.Hanna HÄRMVALL FLATENIK Södra
2.Emmy ERIKSSONNorrtälje JK
3.Sabina FRISKÅnge JK
F18-63 (5)
1.Klara MATTSSONStockholms JK
2.Paulina PERSSONSaltsjö JK
3.Karin MAGNUSSONNorrköpings JK
P18-55 (3)
1.Erik LISSELSPIF Judo
2.Jonas HELLSTRÖMRättviks JK
3.Anton SKRYPNYKSödertälje JK
P18-60 (8)
1.Isak YMENSaltsjö JK
2.Fredrik SVÄRDSTRÖMBålsta JK
3.Elliot KLINTIK Södra
3.Niklas BOLINKnivsta JK
P18-66 (8)
1.Christoffer MACIASSaltsjö JK
2.Gabriel VESTERLUNDKnivsta JK
3.Niklas LÖWBEERSPIF Judo
3.Daniel PARMHEDSaltsjö JK
5.Henric TREUTIGERSaltsjö JK
5.Niklas BÄRKÅSBålsta JK
7.Richard BERGWALL NILSSONNacka JK
7.Samuel ALMIK Södra
P18-73 (7)
1.Filip NATVIGKnivsta JK
2.Linus WIIKBålsta JK
3.Noel LAGNELIUSBorlänge JK
3.Daniel SJÖBLOMBorlänge JK
P18-81 (4)
1.Julius SONERUDSPIF Judo
2.Pedro LORENTEUpplands Väsby JK
3.Masud QARI ZADAMariestads JK
P18+81 (2)
1.Pontus PERSSONSaltsjö JK
2.Jovan DUKICStockholms JK
D21-63 (3)
1.Klara MATTSSONStockholms JK
2.Jeanette KAROUISödertälje JK
3.Jenny CEDERBORGIK Södra
D21+78 (3)
1.Elin HÄRNVALL FLATENIK Södra
2.Erika FRIDMANStockholms JK
3.Felicia ESPELUNDHStockholms JK
H21-60 (4)
1.Orhan ALIYEVSPIF Judo
2.Ayhan ALIYEVSPIF Judo
3.Johan NORDSTRÖMIK Södra
H21-66 (5)
1.Christoffer MACIASSaltsjö JK
2.Charles WIDENKristinehamns JK
3.Daniel PARMHEDSaltsjö JK
H21-73 (8)
1.Rasmus DECKARTSPIF Judo
2.Dennis LILLQVISTNacka JK
3.Tommie BLADBorlänge JK
3.Albin EDBOMKnivsta JK
5.Filip NATVIGKnivsta JK
5.Marius JACOBSENNesodden Judoklubb /NOR
7.Daniel BACKLUNDIK Södra
H21-81 (4)
1.Julius SONERUDSPIF Judo
2.Philip LILJASPIF Judo
3.Felix EDLUNDSaltsjö JK
H21-100 (4)
1.Emil MATTSSONStockholms JK
2.Jesper KULLMANIK Södra
3.Pontus PERSSONSaltsjö JK
DV-57 (3)
1.Kim BRYNILDSENNorsk Judo og Jiu-ji
2.Muriel STEINERGribby JK
3.Satsuki OKAYASUKatana, Kangasniemi
D-63 (4)
1.Veronica KRISTIANSENSlemdal Judoklubb /NOR
2.Jeanette KAROUISödertälje JK
3.Iris ENGSTRÖMStockholms JK
H-60 (3)
1.Orhan ALIYEVSPIF Judo
2.Ayhan ALIYEVSPIF Judo
3.Johan NORDSTRÖMIK Södra
H-73 (9)
1.Albin EDBOMKnivsta JK
2.Rasmus DECKARTSPIF Judo
3.Dennis LILLQVISTNacka JK
3.Marius JACOBSENNesodden Judoklubb /NOR
5.Gustav DE AMARALKitana JK i Åkersberga
5.Alexander ENGMANStockholms Judo Dojo
7.Braulio AHUMADAKitana JK i Åkersberga
7.David HARALDSSONSportpalatset Örebro Budo
HV-73 (4)
1.David HARALDSSONSportpalatset Örebro Budo
2.Gustav DE AMARACKatana, Kangasniemi
3.Jonatan ERIKSSONLinköpings JK
H-81 (5)
1.Kevin NESTORNorrköpings JK
2.Celio TSHIKAYAKitana JK i Åkersberga
3.Daniel JOHANSSONStockholms Judo Dojo
HV-81 (5)
1.Jim JIMMERHOLTIK Södra
2.Rune ISAKSSONUpplands Väsby JK
3.Celio TSHIKAYAKitana JK i Åkersber
H-90 (3)
1.Emil MATTSSONStockholms JK
2.Jesper KULLAMNIK Södra
3.Redouane BENESELAMAKitana JK i Åkersberga
HV-90 (4)
1.Dejan COLICNorrköpings JK
2.Manuel SANTOSIK Södra
3.Redouane BENESELAMAKitana JK i Åkersber
ÖV-100 (6)
1.Emil MATTSSONStockholms JK
2.Philip LILJASPIF Judo
3.Jesper KULLMANIK Södra
3.Braulio AHUMADAKitana JK i Åkersberga