Södra Judo Open 1 2016-02-06 Haninge

Categories

Results

HV-100 (3)
1.Rickard IGELSTRÖMOxelösunds JK
2.Peter LINDEROxelösunds JK
3.Jimmy ANDERSSONNorrköpings JK
HV-90 (3)
1.Julien LELORRAINSPIF Judo
2.Andreas PERSSONKristianstad JK
3.Dick RÖSSELHARTIF Järfälla Judo
H-90 (5)
1.Julien LELORRAINSPIF Judo
2.Ulf LINDBLOMStockholms JK
3.Andreas PERSSONKristianstad JK
HV-81 (5)
1.Henry MÖLLERNorrköpings JK
2.Patrik LILLQVISTNacka JK
3.Gustav DE AMARALÅkersberga JK
H-81 (11)
1.Patrik HURTIGSödertälje JK
2.Ignas GIEDRAITISSPIF Judo
3.Mattias THYDENRättviks JK
3.Lucas GissbergFrövi JK
5.Markus TALVIHARJUÅkersberga JK
5.Tshikaya CelioÅkersberga JK
7.Mohamad ALKADOURUppsala JK
7.Patrik LILLQVISTNacka JK
HV-73 (3)
1.Jimmy DECKERÅkersberga JK
2.Mats NORDINJudo Club Sundsvall
3.Tommy HANSSONÅkersberga JK
H-73 (14)
1.Magnus ANDERSSONSaltsjö JK
2.Max EBENFELTÅkersberga JK
3.Martin QVIGSTADLinköpings JK
3.Orhan ALIYEVSPIF Judo
5.Adam NORÉNOxelösunds JK
5.Alexander ENGMANSPIF Judo
7.Lars BERGSTRÖMÅkersberga JK
7.Carl SandströmSPIF Judo
HV-66 (2)
1.Magnus GUSTAFSSONOxelösunds JK
2.Björn BACKRättviks JK
D-57 (2)
1.Sandra LUNDKVISTIK Södra
2.Matilda SUNDKVISTGöteborgs JK
F13+48 (2)
1.nataly BazanStockholms JK
2.Jennifer TÖRNROSBollnäs JK
F13-48 (4)
1.Clara MAGNUSSONSPIF Judo
2.Vanessa ROSBÄCKÅlands Judoklubb/FIN
3.Kyra PETTERSSONLinköpings JK
F13-44 (3)
1.Emma BERGGRENKarlstad JK
2.Malou WALLENTINIK Södra
3.Jasmine LUNDBORGTyresö Judo & Jujutsuklubb
F13-40 (3)
1.Ingrid NILSSONFrövi JK
2.Ella HAMNLUNDFrövi JK
3.Moa TEGNEGÅRDLinköpings JK
F13-36 (2)
1.Maja SVENSSONFrövi JK
2.Tyra LOVANGLinköpings JK
F13-32 (4)
1.Alva REIJONENSkinnsbergs JK
2.Linna GADDENorrköpings JK
3.Lovisa BEINERFELTNorrköpings JK
H21-81 (6)
1.Martin QVIGSTADLinköpings JK
2.Linus WIIKStockholms JK
3.Magnus ANDERSSONSaltsjö JK
3.William RITTFELDTGöteborgs JK
H21-66 (2)
1.Adam CHRISTIANSSONGöteborgs JK
2.Dulfi QADERSöderhamns JK
D21-63 (6)
1.Klara MATTSSONStockholms JK
2.Stefanie BIEDRONJudo Club Sundsvall
3.Hanna HÄRNVALL FLATENIK Södra
3.Rebecca LANDÉNGöteborgs JK
P18-81 (13)
1.Markus EDLUNDGöteborgs JK
2.Mark JOHANSSONÖstersunds JK
3.William RITTFELDTGöteborgs JK
3.Leonidas HYTÖNENIK Södra
5.Djam AMKHADOVSöderhamns JK
5.Alexander LJUSBERGIK Södra
7.Erik STARFELTJudo Club Sundsvall
7.Hugo KENGERBorlänge JK
P18-66 (11)
1.Adam CHRISTIANSSONGöteborgs JK
2.Martin SÖDERBERGIK Södra
3.Kevin ULMANLinköpings JK
3.Simon PARKERIK Södra
5.Andreas OFNERSPIF Judo
5.Filip WÅHLINIK Södra
7.Jesper WESTFALJudo Club Sundsvall
7.Milton MADSENTyresö Judo & Jujutsuklubb
P18-60 (8)
1.Christofer MAZOYERSPIF Judo
2.Pasha PASHAYEVNacka JK
3.Johan STEINERKnivsta JK
3.Motasem MOLTAMADBorlänge JK
5.Marcus ODINUpplands Väsby JK
5.Hugo SAVEJudo Club Sundsvall
7.Arvid TURESSONNorrköpings JK
7.Ola BERGLUNDLinköpings JK
P18-55 (7)
1.Anton GIHLSaltsjö JK
2.Axel ROBERTSSONStockholms JK
3.Carl JOHANSSONStockholms JK
3.Linus HÖGLUNDÅlands Judoklubb/FIN
F18-70 (4)
1.Stefanie BIEDRONJudo Club Sundsvall
2.Lisa JONSSONLinköpings JK
3.Malin GIDLUNDJudo Club Sundsvall
F18-57 (8)
1.Camilla LUNDKVISTIK Södra
2.Elwira BIRK RINGIUSIK Södra
3.Tilde GAVELINVilhelmina JK
3.Ella ANDERSSONFrövi JK
5.Matilda HELLENBORNSolna Judo Club
5.Linda LILLQVISTNacka JK
7.Ronja DAHLENKöpings JK
7.Matilda NILSSONFrövi JK
F18-52 (4)
1.Lovisa ELDINGHavsörnens JK
2.Michelle ROMEROStockholms JK
3.Janina AXELSSONBorlänge JK
P15+73 (3)
P15-66 (3)
1.Markus BENGTSSONNorrköpings JK
2.Kalle LINDROTHRättviks JK
3.Marcus SUNDBERGUpplands Väsby JK
P15-60 (3)
1.Atos ANDREVVStockholms JK
2.Tor BLOMDAHLSPIF Judo
3.Kalle BÅÅTHEIK Södra
P15-55 (6)
1.Carl JOHANSSONStockholms JK
2.Elliot ENELLFrövi JK
3.Joel ANDERSSONBorlänge JK
3.Pontus BLOMSTRANDIK Södra
P15-50 (5)
1.Pelle MATTSSONStockholms JK
2.Oskar VINTERSKOG DANIELSSONGöteborgs JK
3.Olof SOHLBERGIK Södra
P15-46 (9)
1.Miljohn LARSSONStockholms JK
2.Ludvig HAIBERLidköpings Budoklubb
3.Sean WENNERLANDÅkersberga JK
3.David AHLQVISTSödertälje JK
5.Jesper SVENSSONFrövi JK
5.Leonard SALINÅkersberga JK
7.Theo HEIKKILÅUpplands Väsby JK
7.Aydyn KHURDAMIEVSödertälje JK
P15-42 (5)
1.Heydar PASHAYEVNacka JK
2.Kevin ASPELINIK Södra
3.Oscar GUSTAVSSONKristinehamns JK KFUM
P15-38 (8)
1.Viktor ÖRLUNDIK Södra
2.Yousef EL-ZEINSPIF Judo
3.Lennart HELLSTRÖMRättviks JK
3.Oliver ULLBRANDStockholms JK
5.Axel KARLBERGÅkersberga JK
5.Fredrik STEINERKnivsta JK
7.Simon WALLINVilhelmina JK
7.Milo MATTSONsaltsjö JK
F15+63 (3)
1.Denise MALMSTENOxelösunds JK
2.Emillia KANGASSkinnsbergs JK
3.Michelle TIEMANSaltsjö JK
F15-57 (5)
1.Agnes ERIKSSONBorlänge JK
2.Ella ANDERSSONFrövi JK
3.Maya RIBEIRO NOVAISSPIF Judo
F15-52 (4)
1.Wilma WIDÉNKristinehamns JK KFUM
2.Petronella LARSSONSPIF Judo
3.Ella SELANDERFrövi JK
F15-44 (3)
1.Elin HOLMSTRÖMVästerås Judoskola
2.Greta NILSSONFrövi JK
3.Ingrid NILSSONFrövi JK
P13+50 (6)
1.Tome BOKOFOSPIF Judo
2.William FRIDHOLMFrövi JK
3.Leonard MATTSSONÅlands Judoklubb/FIN
3.Jesper NEUBERTOxelösunds JK
P13-50 (2)
1.Nils BOWALL NYGRENIK Södra
2.Oscar FRIMODIGTyresö JK
P13-46 (7)
1.Benjamin GONZALEZOxelösunds JK
2.Rasmus JIMMERHOLTIK Södra
3.Adam AMANBAEVTäby JK
3.Rasmus JIMMERHOLTIK Södra
P13-42 (9)
1.Isaac SVEDBERG HOLMBERGUpplands Väsby JK
2.Pelle SKÖLDHavsörnens JK
3.Hampus EDHOxelösunds JK
3.David JOHANSSONIK Södra
5.Soma SCHNEIDERSödertälje JK
5.Vilhelm HELJASVAARAÅkersberga JK
7.Karl SLIKAÅkersberga JK
7.Olof KARLSSONStockholms JK
P13-38 (12)
1.Alexander CremerStockholms JK
2.Ville MATTSSONStockholms JK
3.Beiron BANFFYIK Södra
3.Max CHRISTIANSSONGöteborgs JK
5.Vincent ERICSONSPIF Judo
5.Peter SCHYLDTGribby JK
7.Samir TURSUNOVÅkersberga JK
7.Hannes DAHLSTEDTNorrköpings JK
P13-34 (13)
1.Wilgot TYNELLBorlänge JK
2.Tor KARLBERGÅkersberga JK
3.Alvin STENBERGUpplands Väsby JK
3.Kim ASPELINIK Södra
5.Anton SVENSSONStockholms JK
5.William NATVIGKnivsta JK
7.Kristian CETKOVICIF Järfälla Judo
7.Elias SMÅLÄNNINGBollnäs JK
P13-30 (4)
1.William EKEROTHKarlstad JK
2.Hugo EliassonTäby JK
3.Anton ANDERSSONBorlänge JK
P11-9 (4)
1.Bodila BOKOFOSPIF Judo
2.Nikola COLICNorrköpings JK
3.August GAMRELLIK Södra
P11-8 (5)
1.Luka TRIKOVICStockholms JK
2.Petter BLOMDAHLSPIF Judo
3.Abdula SATUYEVRapatac, Gävle
P11-7 (5)
1.Hugo WIKSTRANDÅlands Judoklubb/FIN
2.Ludwig FORSLUNDTumba JK
3.Anton sandlertyresö Judo o Jujits
P11-6 (4)
1.Oskar SÖDERWALLKarlstad JK
2.Filip JOHANSSSONIK Södra
3.Vincent DAHLQVISTÅkersberga JK
P11-5 (4)
1.Leo ANDERSSON MORÉNKarlstad JK
2.Bengt HELLSTRÖMRättviks JK
3.Rasmus ERIKSSONIK Södra
P11-4 (4)
1.Alexander MÅRLÖWStockholms JK
2.Vincent LUNDBERGSödertälje JK
3.Hubert GALATZIK Södra
P11-3 (4)
1.Anton TÖRNROSBollnäs JK
2.Henry GHISLERStockholms JK
3.Adam RENBERGKnivsta JK
P11-2 (4)
1.Linus NORLINNacka JK
2.Alfons BERGQVISTArboga JK
3.Theo PERSONIK Södra
P11-1 (4)
1.Julian DAHLQVISTÅkersberga JK
2.Emil WARNHOFFIK Södra
3.Oscar ERIKSSONBorlänge JK
F11-5 (3)
1.Jennifer RINGIUSIK Södra
2.Tova GLADKnivsta JK
3.Nellie HÖGLUNDÅlands Judoklubb/FIN
F11-3 (4)
1.Weronika GALATZIK Södra
2.Alvida Östermantäby JK
3.Moa flodmantäby JK
F11-2 (4)
1.Haylen NIELSENIK Södra
2.Paulina LARSSONSPIF Judo
3.Alice LÅNGKVISTÅlands Judoklubb/FIN
F11-1 (4)
1.Daljana ORTIZStockholms JK
2.Valerie ALSTERFÄLTSolna Judo Club
3.Fanny HELLÉNÅlands Judoklubb/FIN
F11 (0)
U9-5 (3)
1.Kalle MATTSSONStockholms JK
2.Lucas IGELSTRÖMOxelösunds JK
3.Temuujin MOLOMTumba JK
U9-4 (3)
1.Isak WERNERTumba JK
2.Loke AHLBERGTrosa Vagnhärad kf
3.Lucas LOMM KAUPPILATrosa Vagnhärad kf
U9-3 (4)
1.Ibragim MEDOVSödertälje JK
2.Zacharias EL-ZEINSPIF Judo
3.Viggo NYDAHLArboga JK
U9-2 (4)
1.Theo OLSSONSaltsjö JK
2.Anton OFNERSPIF Judo
3.Stella ELANDERArboga JK
U9-1 (4)
1.Laura SCHNEIDERSödertälje JK
2.Mathias NYLENStockholms JK
3.Ian NIELSENIK Södra
P15+73-2 (2)
1.Aramais MURADJANFrövi JK
2.Markus BARHESödertälje JK
H-81-2 (12)
1.Patrik HURTIGSödertälje JK
2.Ignas GIEDRAITISSPIF Judo
3.Lucas GissbergFrövi JK
3.Patrik LILLQVISTNacka JK
5.Tshikaya CelioÅkersberga JK
5.Dilmurod MOVLONOVSPIF Judo
7.Jeffrey DENIANGöteborgs JK
7.Markus TALVIHARJUÅkersberga JK
HV-81-2 (6)
1.Celio TCHIKAYAÅkersberga JK
2.Patrik LILLQVISTNacka JK
3.Rustam MAMEDOVÅkersberga JK